0 4 min 6 miesięcy

Dom z pięknym tarasem to dzisiaj marzenie wielu osób – ci jednak często rezygnują z niego w obawie o obniżenie szczelności budynku i wzrost kosztów ogrzewania domu i względy bezpieczeństwa. Tak wcale nie musi być! My jesteśmy zdania, że każdy z nas zasługuje na to, żeby żyć i mieszkać pięknie. Właśnie dlatego doradzimy Ci, jakie drzwi tarasowe wybrać, abyś mógł stworzyć swoje wymarzone miejsce do życia!

O czym warto pamiętać, wybierając drzwi tarasowe?

Współcześnie na rynku można spotkać szereg firm oferujących drzwi tarasowe. Jednak w przypadku takiego zakupu, podobnie jest jak z samochodem. Stawiając na model o lepszych parametrach technicznych, będziesz mógł cieszyć się niższymi kosztami związanymi z utrzymaniem, czy zapewnieniem optymalnego poziomu bezpieczeństwa.

Warto pamiętać, że drzwi tarasowe do swojego domu (w przeciwieństwie do samochodu!) kupujemy najczęściej tylko raz. Pamiętaj więc o tym, że powinny one cechować się jakością, doskonałymi parami technicznymi i wysokim poziomem bezpieczeństwa.

Nowoczesne firmy zajmujące się stolarką aluminiową stawiają na rozwój, wprowadzając na rynek kolejne, ciekawe rozwiązania wykończeniowe i materiały, czy podnosząc parametry techniczne do jeszcze wyższego poziomu. Nowoczesne modele od uznanych producentów są dostosowane do potrzeb budownictwa energooszczędnego i pasywnego.

Wybierając drzwi tarasowe do swojego domu, warto zwrócić uwagę na parametry izolacyjności cieplnej, wodoszczelności i przepuszczalności powietrza. To one mają decydujący wpływ na to, czy dokonany przez Ciebie zakup będzie strzałem w dziesiątkę, czy… Podwyższy Twoje opłaty za ogrzewanie domu.

Co wyróżnia dobre drzwi tarasowe?

Wybierając drzwi do swojego wymarzonego domu, warto zwrócić na modele drzwi tarasowych, które łączą w sobie technologię, estetykę i funkcjonalność. To właśnie doskonały balans i harmonia między nimi sprawiają, że będziesz mógł czuć się w swoim domu przytulnie i bezpieczne.

Możesz postawić na modele z systemem przesuwnym o podwyższonej izolacyjności termicznej (np. Uf od 1,4 W/(m²K), Uw od 0,84 W/(m²K)), którą można osiągnąć z pomocą zastosowania przekładki termicznej, wzbogaconej dodatkiem włókna szklanego. Ważna jest również budowa samych profili oraz rodzaj możliwość zamontowania okuć i szkła antywłamaniowego.

Nowoczesne sklepy oferują również możliwość sterowania drzwi pilotem, ponieważ tego tupu modele posiadają napęd drzwi automatem. Możliwe jest w nich również zastosowanie czujników zamknięcia, czy mikrowentylacji. Tu wszystko zależy od potrzeb domowników oraz ich budżetu, jaki są w stanie przeznaczyć na drzwi tarasowe do swojego domu.

Warto jednak rozważyć kupno propozycji z najwyższymi parametrami, które choć, będą początkowo posiadały wyższą cenę, staną się inwestycją, która nie wróci do Ciebie z podwyższonymi rachunkami za ogrzewanie. Powodzenia w wyborze idealnego modelu!