0 3 min 5 miesięcy

Skuteczna izolacja ścian, dachów i fasad, a przy tym niezwykle prosty montaż i gwarancja najwyższej jakości i szczelność. Takie właśnie są fasady wentylowane, wykorzystywane zarówno w nowym, jak i modernizowanym budownictwie, w którym na pierwszym miejscu stawia się na energooszczędność. Te płyty warstwowe ścienne z rdzeniem poliuretanowym można spotkać w różnych formach, co pozwala na zastosowanie ich w każdej konstrukcji, aby zapewnić jej najwyższy poziom termoizolacji. Jednak przed podjęciem decyzji o zakupie fasad wentylowanych, warto przyjrzeć się bliżej, temu czym się charakteryzują, dlaczego pełnią tak ważną rolę i w jakich wariantach najczęściej występują.

Charakterystyka fasad wentylowanych – Czym są?

Fasady wentylowane to niezwykle energooszczędne rozwiązanie, które stanowi jedną z najczęściej wykorzystywanych metod izolacji termicznej przy realizacji nowych budynków oraz termorenowacji już istniejących obiektów. Mogą to być różnego rodzaju lokale, zarówno domy prywatne lub inne obiekty mieszkalne, jak i biura, czy siedziby przedsiębiorstw. Fasady wentylowane są tak często stosowane, ze względu na to, że spośród innych form izolacji termicznej, wykazują  o wiele większą skuteczność w ochronie przed niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi, a także gwarancję utrzymania pożądanej temperatury wewnątrz budynków, umożliwiając niczym niezakłócony przepływ powietrza.

Zalety nowoczesnej elewacji budynków – fasady wentylowane

Fasady wentylowane z roku na rok są coraz częściej stosowanym rozwiązaniem do elewacji budynków, nie tylko dlatego, że zapewniają wysoki poziom izolacji termicznej – choć bez wątpienia jest to najważniejsza kwestia. Dzieje się tak też dlatego, że są niezwykle odporne na ogień i nie powodują jego rozprzestrzeniania, a do tego są odporne na negatywny wpływ wody przedostającej się czasami pomiędzy ich warstwy. Dodatkowo montaż płyt jest bardzo prosty i szybki, między innymi dzięki ich uniwersalności oraz wysokiej odporności na pękanie, niszczenie i rozciąganie.

Warianty płyt warstwowych z rdzeniem poliuretanowym

Aby móc dopasować płyty do każdej konstrukcji, która wymaga izolacji, bardzo ważną kwestią jest ich grubość, a dokładniej możliwość wyboru konkretnego wariantu spośród grona dostępnych płyt. Na szczęście, nie ma się o co martwić, ponieważ przedział grubości płyt, jest tak skonstruowany, aby każdy mógł znaleźć produkty idealnie pasujące do izolacji konkretnego obiektu oraz cieszyć się z komfortu i ciepła, jakie daje ta nowoczesna metoda izolacji.